Eile tegin üleskutse joonistada Eesti hümni sõnad GPSi abil maakaardile. Täna jagan inspiratsiooni ja näitan kui lihtne on seda teha, kasutades GPS on-off tehnikat.

Alusta sellest, et otsi mõni tähekuju oma kodutänavatelt või terviserajalt. Näiteks leidsin, et Luha, Koidu ja Väike-Ameerika tänavad Tallinnas, mis on ka Uue-Maailma Festivali peatänavateks, moodustavad kokku suhteliselt ilusa A-tähe.

Kasutades ära Tehnika, Saturni ja Videviku tänavat ja veidi gps-on-off tehnikat võib A-tähest saada sõna “KA”, “JA”, “SA” või “TA”, mis kõik hümnis olemas.

Kui veidi veel “punkte ühendada”, siis saaks Uue-Maailma tänavatele kirjutada isegi “ISAMAA”.

Käisin täna lõunapaiku lapsega Uues Maailmas jalutamas. Tegime “TA” (… olgu Sinu kaitseja). Vasakpoolne pilt sai tehtud Endomondoga ja ainult GPS on/off tehnikas, parempoolne Stravaga, mis Saturni tänavalt alates salvestas GPSi liikumist kogu aeg.

Endomondo tulemus on küll selgem, kuid Strava tulemus loomingulisem ja “ausam”. Plaanisin ka “ISAMAA”-d tegema hakata, kuid laps jäi selleks ajaks juba kärus magama;)

Kokkuvõttes tahan öelda, et tehniliselt saab igasse kohta kaardil joonistada või kirjutada oma teksti, vajadusel saaks Uue-Maailma tänavatele teha kogu hümni, kuid parem oleks, kui hümni sõnad saaks kokku üle Eesti ja miks mitte üle maailma.

Kuna leedukad on sarnase kampaaniaga juba alustanud, siis võiksid “aeglased” eestlased hümni joonistamisega varem valmis saada. Siis oleks Eesti esimene riik maailmas, mille hümni sõnad on GPSi abil kaardile tehtud. Aita kaasa!