Jänese aasta jänes

WATER RABBIT GPS - VEE JÄNESE AASTA GPS 2023

Seinal olev kalender ütleb, et täna, 21. jaanuaril, kell 22:53 algab jäneseaasta. Kuna nii kirjakeele kui Hiina kalendri teadmised on mul algkooli tasemel, siis päris täpselt ei ole aru saanud, kas algas jäneseaasta, jänese-aasta või jänese aasta ja kas see on musta vee-jänese aasta ning kas see algab täna kell 22:53 või hoopis homme ehk 22. jaanuaril 2023.

Hiina looma- ja/või kuukalenderi järgi on kõik võimalik, näiteks ka see, et täna/homme on hoopis Hiina uusaasta ja “Yin Water Rabbit Year 2023” algab ikkagi koos kevadega(?) ehk 4. veebruaril.

Aga samaloogiline tundus mõte alanud #liikumisaasta raames anda sõbrale teada, et tuleb minna õue jooksma ja selle käigus joonistada jänes. Sest Tallinnas saab jänest nii sõita kui joosta. Suures plaanis tuli hästi välja, kuigi sabale ja esikäpale oleks pidanud rohkem mõtlema. Tagumine käpp siselinna kalmistul seadis omad piirid ning üle endise Tallinna vangla tuli “lennata” ehk GPS on-off tehnikat kasutada. 

Solarise juures, kus oli (vanuse)piirang 30, võtsime korraks tempo maha. Täpselt sel hetkel tabas meid minu abikaasa, kellel lasime teha pilti ja konstanteerida fakti, et see on täiesti normaalne, et kaks keskealist meest Tallinna tänavatele jänest joonistavad.