GPS kunsti saavad teha kõik, kellel on nutitelefon ja kes suudavad liikuda. Alates lasteaialastest, kellest mitusada andis oma panuse, et Eesti hümn saaks kaardile, kuni 40+ keskealiste spordihulludeni, kellel pole probleemiks päevaga üle 200 kilomeetri rattaga sõita. Oma igapäevase jalutuskäiguga suudavad kunsti teha ka nutikamad pensionärid. 

GPS kunst sobib nii individuaalseks liikumiseks kui ka grupitegevuseks. GPS kunsti väljakutseid võivad teha nii ettevõtted (mõni aasta tagasi näiteks Tele2), kui ka koolid, spordiklubid, omavalitsused ja teised.

Sellises “loomingulises liikumises” võiksid oma võimalust näha ka orienteerumis- ja ekstreemvõistluste korraldajad, kus mitmed osalejad oma teekonda salvestavad. Kui lisaks läbitud teekonnale tekib osalejate kaartidele kedagi või midagi äratuntavat, siis sotsiaalmeedias ja mujal saaks sündmus suuremat tähelepanu. 

GPS kunstis saab osalejatele anda vabad käed või suuna (a’la joonista koer) või isegi kindla teekonna. GPSkunst.ee üheks eesmärgiks on koguda kokku Eesti suurim avatud GPS radade kaart, kus tehtud teekondi on kõigil võimalik järele teha.

GPS turism

GPS turism

Jaapanis on loodud üle 1000 avatud GPS raja, mida huvilised saavad sorteerida nii asukoha, teekonna pikkuse kui ka teema järgi. Nii kohalikel kui turistidel on seetõttu üks võimalus juures oma jalutuskäike, rattasõite või muid liikumisi lihtsam loominguliseks teha. 

Eestis avatud GPS radade kaardilt leiab hetkel teekondi peamiselt Tallinnast ja Orissaarest. Ka teiste linnade ja asukohtade rajad on kaardile oodatud.