Ukraina. Koos Krimmiga. Tallinnas.

Ukraina GPS kunst

Tegin GPS-i abil Tallinnasse Ukraina. Koos Krimmiga. Võibolla ei tulnud täpselt selline nagu plaan oli, kuid sõnum on tähtsam. 

Teekonna algus- ja lõpupunktiks valisin sümboolselt Tallinna vana kohtmaja.  

Tallinna kohtumaja

Esimese asjana joonistasin Krimmi. Tallinna “Krimmis” asub veel sümboolsemalt nii kalmistu, pronkssõdur kui ka Eesti Vabadussõja juhtide mälestussammas. Lisaks jäid “Krimmi” ka Eesti Staabi- ja Sidepataljon ning NATO Küberkaitse Kompetentsikeskus. “Krimmist väljasõidul” on Herne tänaval matusebüroo silt.  

Donbas ehk “donbuss” asub bussijaamas. Sealt saab Venemaale sõita. Olen Venemaal mitu korda käinud, vähemalt kümme. Kordan, et venelased ei taha seda sõda. Lähiajal ma paraku enam Venemaale ei lähe, kuigi jaanuaris sain isikliku kutse juba märtsi alguseks ühele korvpallivõistlusele Punasel väljakul. 

Harkovist ehk “Tallinna 21.KK-st” on võõrväed täna lõunaks välja pekstud. 

Kiiev ehk “Paks Margareeta” peab neljandat päeva vastu. Ta on ennegi lööke saanud ja vastu pidanud. 

GPS Ukraina “tegemiseks” läks mul täna veidi üle kahe tunni (20+ km). Koos planeeerimisega veidi üle nelja. Alguses oli mõte vaid tekstikujul “.UA” teha.

Teekonna lõpus oli kaks mõtet: 

  1. Kõht on läinud tühjaks ja tegelikult tahaks tualetis käia, siis teeb natuke valu käsi, sest sel aastal ratast esmakordselt välja ajades läks rattapump katki, natuke on ka näppudel külm…
  2. Mille k***di kohta on minul täna üldse mõistlik “ohkida”?

Kes soovib, siis siit saab Tallinna GPS-Ukraina raja, – teekond on suhteliselt hästi läbitav ja jääb kokkuvõttes veidi üle poolmaratoni kanti. Mõnes kohas tuleb siiski GPS korraks välja lülitada. Minge õue – tehke oma “UA”, “Ukraina” või Ukraina kaart ka Tartusse, Narva, Pärnusse või koduõue põllule!