Isadepäeva GPS-kaart

Pühapäeval on isadepäev. MATKaSPORT pakkus idee teha sel aastal isadepäeva kaart GPS-i abil. Eesrindlik mõte, igatähes!

Tee GPS kaart koos isaga!

Isadepäeva parim kingitus on teha midagi KOOS isaga. GPS kaardi joonistamine on hea mõte, sest see viib kogu pere õue liikuma.

Mõned soovitused. 

Tee “üllatuskaart”

Paar päeva on veel aega, et mõnda sõna, sõnumit või kujundit planeerida ning kogu teekond ühe korra enne läbi käia. Sel juhul on endale teekond tuttav ning isale üllatusmoment suurem. 

Teekonna alguses saab telefoni taskus salaja salvestama panna ja teekonna lõpus see välja võtta ning isa üllatada, et selle aasta isadepäeva kaardi joonistasime koos ja tulemus on selline. Isegi kui isa vahepeal arvab ära, et GPS joonistamine käib, siis tal on keeruline välja mõelda, et mis on tulemus.

Planeeri koos isaga

Mõni pikem sõnum või keerulisem kujund võib isa abi vajada. Sel juhul kaasa isa  juba planeerimisse. Üllatus jääb ära, kuid peamine ehk perega koos õues liikumine jääb alles. 

Isa teeb ise

Mõni isasem isane võib kaardi tegemise hoopis enda peale võtta ja pere off the beaten track metsaradadele viia, et seal sirgjoonejooksu “siit läheme otse”-stiilis veidi keerulisem matk ette võtta. 

Isadepäeva kaart võib olla tekst ISA, ISSI või isa nimi, kui see ei ole muidugi HELIR-VALDOR või muu pikem nimi. Või siis nimetähed näiteks RK. Võib ka olla mõni kujund – loom, lind, maja, kingipakk vms joonistus.

Kokkuvõttes pole vahet, kas GPS-iga saab midagi tehtud või mitte. Oluline on isa diivanilt püsti saada ja midagi lõbusat koos ära teha. Soovitavalt õues.