Planeerisid. Liikusid. Teos valmis. Mis edasi? 

Tõenäoliselt kasutasid teose tegemiseks telefoni. Soovitavalt Strava rakendust. Kõige lihtsam on vajutada “jaga” nuppu, mis teeb teosest ruudukujulise pildi ja võimaldab seda ühe klikiga Facebookis, Instagrammis ja mujal jagada või üles laadida. Strava lisab pildile oma logo, teekonna pikkuse, kiiruse ning aja. 

Aga kas see on ikka kõige parem lahedus? Eriti kui kasutada GPSi pausile panekut sirgjoonte tegemiseks. Sedasi tekivad nii teekonna pikkuse, kiiruse kui ka aja osas valed andmed. Sedasi sai tehtud näiteks süstal, mis reaalselt oli üle 4km, keskmise kiirusega kuskil 6:30 ja aega kulus vast 45 minutit. Lisaks ei ole sedasi jagatud pilt kõige kvaliteetsem. Kui nägid vaeva planeerimise ja liikumisega, siis võta veidi aega ka teose jagamiseks.

süstal
Lihavõttejänes

Tee arvutist ekraanipilt

Strava puhul on oluliselt parem arvutis www.strava.com lehele sisse logida, oma teos suurel ekraanil avada ning sellest ekraanipildi abil oluliselt kvaliteetsem ja ilma logo ja muude andmeteta pilt tekitada. Kui oled teinud oma teose “tagurpidi” või mõne nurga all, siis ka kõige lihtsama pildiprogrammiga saad seda sobivaks keerata. Näiteks Orissaare munadevõttejänes on kaardil tegelikult tagurpidi.

Jaga teekonda teistele

Kui arvad, et sinu tehtud teos võiks olla midagi sellist, mida teised võiksid järele teha, siis tee sellest avalik teekond. Selleks leia pärast liikumist strava.com lehelt nupp “Create Route” ning salvesta see. Saad ka oma teekonnale nime lisada. 

Parimad avalikud GPS rajad on sellised, mis on nii kujunduslikult huvitavad, viivad raja läbija põnevatesse kohtadesse, kuid samas kasutavad ka olemasolevaid teid ja terviseradu. Hea oleks kui kujundi tegemiseks ei peaks GPSi vahepeal pausile panema. Avatud radu oled oodatud ka gpskunst.ee lehel jagama.

Jaga teekonda