Londonis elav kujundaja ja jalgrattur Gary Cordery on pannud kokku lehekülje strav.art, millesse on ta kogunud üle 1100 GPS teose üle maailma. Galeriist leiab ka Gary kuulsaima teose “Bruderkuss” ehk Berliini müüri 30-aastapäevaks loodud 100-kilomeetrise Brežhnevi ja Honeckeri suudluse.

Galeriisse, milles on lausa 21 kategooriat, alates dinosaurustest ja putukatest kuni spordi ja jõuluteemaliste kujunditeni, saab igaüks oma teose Strava lingi saata. Sellest leiab nii linnatänavatega piiratud GPS teoseid, kui ka vabadel põldudel ja platsidel joonistatud pilte, mida paljud isegi pliiatsiga paberile ei suuda joonistada.

Kunsti ei tehta kummutisse – iga kunstnik soovib, et tema teoseid ka vaadatakse ja tunnustatakse. Strav.art lehel on lihtne selgitus – kui joostud või rattaga sõidetud kujund meenutab lisaks ka looma, siis tunnustust jagub sotsiaalmeedias kordades rohkem, kui maratonijooksu isikliku rekordi rajakaardi jagamisel.

Nüüd, kui Endomondo pannakse selle aasta lõpus kinni, on kõigil mõistlik Strava.com üle kolida, sest ka varasemalt tuli Endomondo abil tehtud .gpx failide ilusamaks kujunduseks need Stravasse laadida. Oma parimaid teoseid võib Strava Art (strav.art) lehele saata.