Maailma üks tuntumaid GPS kunstnikke Stephen Lund võttis oma GPS joonistuste veebilehe aadressiks GPSdoodles.com (tõlkes GPS kritseldused), põhjendades, et tema küll kunsti ei suuda teha – pigem on tema kujundid ühed kritseldused.

GPS kaelkirjak

Kui tüübi tuntuimat joonistust vaadata, siis see 115 kilomeetrise pikkuse teekonna abil joonistatud kaelkirjak Garmina, tundub küll rohkem kunsti kui kritseldusena.

Samas, oma TEDx kõnes võrdleb ta kaelkirjakut paeoliitikumi koopakunstiga, kuid toob välja ka tehnika “Connecting the Dots”, mille abil on ka GPS-i abil paremaid kujundeid võimalik teha.

Ühenda punktid

Paratamatult ei ole võimalik põnevaid GPS jooniseid vaid avatud linnatänavate abil teha, sest pea iga suurema kujundi tegemisel jääb teepeale kohti, kus on vaja minna läbi seinte, eravalduse või muu takistuse.

Lihtsaim võimalus selleks on GPS seina ees välja lülitada, kaarega ümber takistuse sõita ning teiselpool taas sisse lülitada. Endomondo äpis tähendab see teekonna pausile panemist. Programm ühendab sirgjoonega hetke asukoha viimase teadaoleva asukohaga.

GPS kuninganna

GPS sisse-välja tehnikaga saab teha ka pikemaid sirgeid, näiteks kuninganna pildile raami joonistada.