Eesti Vabariik saab 100 aastaseks. Kutsun osalema liikumiskampaanias, mille käigus kanname Eesti hümni sõnad GPSi abil maakaardile.

Eesti hümnis on 78 sõna. Kui sellele lisada pealkiri, autorid ja mõned täiendused, saab kokku täpselt 100 sõna.

Kas saame kokku 100 inimest, kes teevad kokku 100 tervisekõndi, jooksu või rattasõitu, mille tulemusena saab Eesti hümn GPSi abil Eesti kaardile?

Aita kaasa:

  • Vali ÜKS sõna allolevast, planeeri see kaardile ja kõnni, jookse või sõida rattaga teekond läbi. Üksi või koos sõpradega.
  • Saada joonistuse .gpx fail või ekraanipilt: reigo@gpskunst.ee. Võid saata ka lingi oma teekonnale Stravas (näiteks nagu Kaire tegi).

Kui hästi läheb, saame GPS hümni valmis juba 24. veebruariks, kuid vajadusel on selleks aega terve 2018. aasta.

Vaata allolevalt lingilt üle juba tehtud sõnad ja mõned, mis broneeritud.

Kui mõnda sõna tehakse mitu korda, siis koguteoses eelistame:

1. Inimese või seltskonna ÜHTE sõna, sest peamine eesmärk on koguteos teha 100+ inimese poolt (100 sõna on maksimum, kuid ühte sõna võib joonistada mitu inimest korraga, näiteks plaanib ühe sõna teha Kohila lasteaed). Seega planeerige teha ÜKS sõna ja võtke see korralikult ette.

2. Erinevad asukohad. Näiteks Reigo poolt tehtud sõnad OLED ja EESTI on tehtud täpselt samadel tänavatel. Lõpptulemus oleks kindlasti huvitavam, kui sõnad oleks tehtud erinevates asukohtades, kasvõi üle maailma.

3. Viimase eelistuse saavad sõnad, mis varem tehtud, kuid väga ilusa ja suure sõna puhul võime teha erandeid.

Kui joonis mõne äpi abil tehtud (näiteks Endomondo), siis logi arvutist endomondo.com lehele, leia oma teos, lae alla selle .gpx fail ja saada fail: reigo@gpskunst.ee

Lõpptulemusena on plaanis luua eraldi leht, kus kõik sõnad ridade kaupa ja loetavalt välja toodud. Iga sõna juures oleks märgitud selle autor ning link viiks kaardil olevale reaalsele teekonnale.

GPS kunsti tegemise ja tausta kohta saad teada täpsemalt Vikerraadio “Huvitaja” ja ETV “Ringvaate” saadetest.

Leedu hümn

Idee on inspireetitud leedukate sarnasest kampaaniast (neil on samuti mõned sõnad juba tehtud), kuid Leedu hümnis on vaid 50 sõna. Tänan Tanelit, kes 2017/2018 aastavahetuse peol idee andis!