Kahe nädalaga on kõik Eesti hümni sõnad kas tehtud või broneeritud. Kuna mitmed huvilised on avaldanud soovi veel GPSi abil teoseid teha, siis uueks väljakutseks on GPS KOER.

Inspiratsiooniks 3 koera Stephen Lundi poolt @ www.gpsdoodles.com

56km

48,5km

43,1km

Koera on GPSi abil kaardile kanda juba mõnevõrra keerulisem kui mõnda kahetähelist hümni sõna, kuid seda põnevam on väljakutse, eriti neile, kes GPSi abil sõnu on juba teinud.

Kõige lihtsam on koera joonistada metsa või põllule. Kellel ka pliiatsiga paberile joonistusoskus (sarnaselt minuga) jätab soovida, võib kasutada Mapy.Me lahendust.

Mapy.Me koer

Mapy.me lahendus võimaldab Endomondo kasutajatel tekitada piiratud valikuga jooniste seast (millest üks on koer), omale sobivasse kohta teekonna, mida hiljem on lihtne läbida.

Peale kujundi eksportimist tekib Endomondosse avalik teekond, vaata näiteks Mapy.Me abil ühte Tallinna koeraparki tehtud koera siit.

Seejärel tuleb arvutis, olles Endomondosse sisse logitud, avaliku teekonna kaardi üleval vasakul nurgas olevale tärnile vajutada (“Mark as favorite”).

Kui see tehtud, siis avades Endomondo äpi telefonist tuleb “My Routes” alt leida sama teekond ning vajutada nupule “Follow Route”. Minu 600-meetrise koera tulemus oli selline.

Vasakul pool on tulemus Endomondos, paremal Stravas. Nagu näha, siis väiksema koera (kuni kilomeeter või paar) tegemisel tasub kasutada Endomondot, kuid ka selles tuleb aeg ajalt GPS pausile panna ja uuesti käima, et tekiks äppi ka mõnemeetrise teekonna vahele ühendusjoon.

Strava võtab GPS punkte harvemini ja sellest ka veidi teistsugusem koer, kuid suuremate koerte tegemisel on Strava ilusam, sest Endomondos jäävad lõpptulemusele kilomeetripunktid peale.

GPS koera väljakutse

Kuu aja pärast ehk 16. veebruaril 2018 algab kollase koera aasta. Kui käid (koeraga) õues jalutamas, jooksmas või rattaga sõitmas, siis tee ka üks GPS koer. Saada tulemus (gpx fail või link oma teekonnale Endomondos või Stravas) reigo@gpskunst.ee

Kui piisav hulk koeri on koos, siis teeme GPS koertenäituse! Žürii hinnangul saavad kõrgeimad punktid need “koerad”, mis on tehtud olemasolevatele tänavatele ehk kus GPS on/off tehnikat ei ole või on minimaalselt kasutatud. Sellisel juhul saavad kõik huvilised hiljem parimaid “GPS koeri” ka oma koeraga läbi jalutada.