GPS kunst | Kunstnikud
12
page-template-default,page,page-id-12,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-3.6,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2,vc_responsive
 

GPSkunst.ee autoriks võib saada igaüks, kes soovib oma töid teistele näidata. Saada oma taies koos kirjeldusega reigo (ät) gpskunst.ee ning tõsisema huvi korral lisame sul allolevasse nimekirja ja anname selle blogi paroolid, et saaksid oma teosed koos kommentaaridega ka ise lisada.

Reigo Kimmelreigo kimmel gpsturundaja, virtuaalpoliitikõhtujuht, tänavakorvpalli korraldaja ja gpskunst.ee blogi autor. Harrastussportlane, kelle jaoks on tähtis maratoni läbimine, mitte selle läbimise kiirus.

GPS matkakunstTiina Tambaum, Leo Hertmann, Urmas Piir, Aide Lättemägi, Aldo Mett – GPSartMatkakunst Facebooki lehe jalgadega joonistajad.

 


Mapy.Me IT, kujundus- ja turunduskunstnikud.

Garage48

Garage48 võistlusel kokku saanud rahvusvaheline tiim (Eesti, Läti, Leedu, Taani ja Iraan), kes 48 tunniga lõi Mapy.Me prototüübi, millega GPS kunsti planeerimine on mõnevõrra lihtsam.

Kõik 100+ inimest, kes aitavad kaasa Eesti hümni sõnade joonistamisele.

Loominguline liikumine?

Paljud liikumisharrastajad salvestavad oma jalutuskäigu, jooksutrenni või rattasõidu marsruudi Endomondo või muu äpiga ning jagavad seda oma Facebooki seinal. Allolevalt mõned põhjused, miks liikumise kiirusest või teekonna pikkusest on põnevam teha marsruudist üks taies.

GPS kunst motiveerib liikuma. Stephen Lund ütles, et tänu GPS joonistuste tegemisele, sõitis ta rattaga 2 korda rohkem kui tavaliselt (aastase 10 000 km asemel 20 000 km). Vaadake tema TEDx lugu ja saate kindlasti inspiratsiooni:

Joonistades avastad uusi kohti. Eesti kaarti Tallinnasse joonistades võib sattuda kohtadesse, kuhu muidu ei juhtu a’la Lennujaama tagused alad või Reidi tee ehitusprojektid. Kopli majadevahelised prügikastid, Lasnamäe Pae karjäri ilusad terviserajad, Kitseküla kadunud korvpalliväljakud ning mitmed muud kohad oleks muidu tänaseni tundmatud.

Tulemus loob meeleolu. Kui peale pikka rattasõitu või jalutuskäiku saad taiesele panna punkti, siis võib see anda parema emotsiooni kui uus isiklik rekord ojani-ja-tagasi jooksmisel.

Planeerimine on põnev. Marsruudi koostamine on oluliselt lihtsam kui arvata, näiteks Google Earthis ninasarvik Tallinna linna istutada.

Kunstiga saad edastada sõnumit. Tahad Eesti Vabariigile head taasiseseisvumist soovida? Soovid avaldada toetust mõnele presidendikandidaadile või soovida sõbrale head sünnipäeva?