GPS kunst | Kunsti tegemine
9
page-template-default,page,page-id-9,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-3.6,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2,vc_responsive
 

“Kunst pole kunstis kunsti näha, kunst on kunstis kunsti teha”

GPSi abil saab kaardile teha ükskõik millise kujundi, mida saab joonistada ühe joonega ehk ilma pliiatsit paberilt tõstmata. Suuremate ja tehnilisemate kujundite ning sirgjoonte loomisel tuleb kasutada GPS on-off tehnikat, ehk Endomondo äppi kasutades see enne “seinast läbi minemist” pausile panna.

Ettevalmistus

GPS kuntsniku kõige tähtsam relv on tema pliiats ehk GPSi ja mõne vastava äpiga telefon. Pooltühja pliiatsiga kunsti tegemine võib aktiivse ekraanikasutuse tulemusel varasema lõpu saada, mistõttu suuremate ja tehnilisemate kujundite puhul võib vajalikuks osutuda ka akupank.

Rattaga kunsti tehes on molbertist parem ülevaade kui lenkstangil on mobiilikinnitus, sest hands free on rattasõidul tähtsam ja turvalisem kui autoga sõites.

Lisaks on hea kui kaasas on kaart, millel teekond ette joonistatud ning tehniliselt heas korras on nii kunstnik kui sõiduvahend.

Kus on algus ja lõpp?

Tasub teada, et teekonna algus ja lõpp-punkt on kaartidel eraldi välja toodud. Strava näitab algpunktiks rohelist ning finishiks mustatriibilust ringi.

Kalamaja KalaKui plaanis on joonistada mõnda looma, siis hea on alustada või lõpetada silmast. Näiteks Kalamaja Kala näeb oma rohelise silmaga palju isuäratavam välja.

Erinevad platvormid

GPS kunsti saab teha väga erinevate äppide ja lahendustega, kuid tulemuseks pea kõikide puhul on fail, mida enamus platvorme võimaldavad ka eksportida. Näiteks Endomondo abil matkatud, joostud või rattaga läbitud distantsi saab failina alla laadida ning Stravasse või muude lahendusse, millel parem visuaalne vaade, üles laadida.

Lõppkokkuvõttes tuleb kunst ka “ära raamida” ehk ekraanisalvestuse abil see salvestada ning vajadusel mõne pildiprogrammi abil 90-180 kraadi sobivas suunas keerata.